Mistrovské utkání

« ZPĚT

Tělovýchovná jednota AVIA Čakovice 3 : 1 Muži A

Na mistrovské utkání jsme zajížděli do Čakovic, kde jsme věděli, že nás čeká houževnatý a velice nepříjemný soupeř. Bohužel, nejenom soupeř.

Domácí mužstvo nastoupilo do zápasu velice aktivně a zatlačilo nás do defenzivní role. Po čtvrt hodině jsme nezachytili rychlý protiútok domácích, na přesný centr z pravé strany si vyskočil střelec Čakovic a domácí šli do vedení. V průběhu další hry jsme to již byli my, kdo přebíral otěže hry a dělali jsme vše proto, abychom výsledek otočili. Po uvolnění Lukáše, který si zaběhl za obranu Čakovic, brankář domácího týmu vyběhl za velké vápno, Lukášův obstřel vyrazil rukou, ale k údivu všech rozhodčí nechal hru pokračovat, s tvrzením že to vyrazil nohou. Asi nepoznáme rozdíl mezi nohou a rukou. Vytvářeli jsme si šance, ale v síti Čakovic nic neskončilo. Když domácí hráč srazil náš centr ve vápně rukou, rozhodčí nic neviděl. Asi měl zakrytý výhled. Tak se šlo do kabin s vedením Čakovic 1:0.

Do druhého poločasu jsme šli s cílem skore otočit. Bohužel, po necelé hodině to již bylo 2:0 pro Čakovice. Naši hráči reklamovali dvoumetrový ofsajt, ale gól platil. Z naší pozice nešlo posoudit zda se o ofsajt opravdu jednalo. V následné snaze o zkorigovíní výsledku jsme domácím otevírali naše obranná vrátka a tak hráči Čakovic mnohdy chodili do nebezpečných protiútoků. Jeden takový využili a nyvýšili svoje vedení na 3:0.  Nám se podařilo pouze snížit na 3:1, když po vybojovaném míči Pepou, který dal zpětnou přihrávku na velké vápno Matymu mladšímu, který střelou k tyči stanovil konečné skore na 3:1.

Co říci závěrem: přišla nepříjemná prohra, která opravdu mrzí. Hráči bojovali, snaha byla, byly i šance, ale výsledek špatný. Přejme rozhodčím všechno nejlepší do další rozhodcovské kariery (60 až 73 let) a pokud to jenom trochu půjde, ať dva z nich již nerozhodují zápasy Sokola Stodůlky.

Sestava: Šalanda Vojta - Zyta Tomáš, Klouda Michal, Petko Dominik, Strnad Vojtěch, Alshinbaev Timur, Barták František (65. minuta Malý Matyáš), Kratochvíl Lukáš, Teslík Adam, Ortmann Matyáš, Světlík David (65. minuta Šindelka Josef)

Branka:

86. minuta   Malý Matyáš   as. Šindelka Josef

Žlutá karta: Ortmann Matyáš